Що ми маємо знати про рослину, що купуємо?

 

     Всі ми знаємо, що кожна рослина, будь то овочева чи декоративна, розвивається за рахунок отримання поживних речовин та мікроелементів через коріння (кореневе або мінеральне живлення) та  за рахунок фотосинтезу (повітряно-світлове живлення). При натуральних умовах  зростання рослин ми можемо спостерігати, що при певних умовах освітлення, температурного режиму, поживності ґрунту, його вологості та інших характеристик, комфортно себе почувають, розвиваються, дають плоди лише окремі види рослин. Так, всі ми знаємо, що в умовах посухи, на бідних піщаних ґрунтах,  при великих різницях денної та нічної температури можуть зростати лише КАКТУСИ, а в умовах підвищеної вологості, без наявного прямого сонячного проміння гарно себе почувають ПАПОРОТІ. Що ж стосується вирощування рослин «під замовлення», тобто по нашому з Вами вибору, то забезпечення рослин повітряно-світловим  та мінеральним живленням повністю залежить від людини, що взялась за вирощування певної рослини.  Ось тут і розпочинається найважливіше в роботі кожного садовода аматора.  Треба надати певній рослині саме тих умов зростання, що потребує саме вона. Добре, якщо Ви є людиною з вищою агрономічною або агрохімічною освітою, маєте досвід…, або при купівлі насіння або рослини Вам надали вичерпні особливості вирощування.  В більшості випадків, ми купуємо рослину, бо вона нам сподобалась. І вже вдома розуміємо, що забули запитати, як її вирощувати.

     Отже, коли ми купуємо нову рослину або насіння, радимо запитати у продавця:

1. Про потреби рослини в освітленні. Якщо такої інформації ви не маєте, це виявити легко при вирощування горшечних та контейнерних рослин: якщо рослина погано почуває себе, наприклад,  на прямому сонячному світлі, рослину можна перемістити в більш затінене місце та навпаки.

2. Про температурний режим. Якщо ми будемо знати про цей показник, ми чітко будемо впевненні, може ця чи інша рослина жити на підвіконні біля батареї чи краще розмістити рослину подалі від випромінювачів тепла. Вимоги рослини щодо температурного режиму можна визначити через спостереження за станом листя.

3. Про водний режим. Виявити потреби в поливі дуже легко через спостереження – по стану листя можна легко помітити момент, коли рослина потребує вологи.

4. Про характеристики ґрунту.  Ось тут і розпочинається саме цікаве. Якщо про неправильний світловий, температурний, водний режим рослина нам може подати певні знаки дуже швидко (один-два дні), то, про те, що підібрано неправильний грунт ми дізнаємось через 3-4 тижні. Спочатку ми будемо думати, що рослині не вистачає світла, води (або їх забагато), і лише потім, дуже часто коли вже втратили рослину, розуміємо що щось не так з ґрунтом. 

     Отже, першим питанням продавцю рослини має бути: «Який грунт краще використовувати для цієї рослини?».  90% продавців дадуть наступну відповідь: «Спеціалізовану для…………», або «Запитайте в відділі продажу грунтів». Однак простішою та більш корисною була б відповідь, яка б містила дані про кислотність та поживність ґрунту.  Саме ці ознаки є ключовими в виборі ґрунту. 

     Всі грунти (субстрати) діляться за рівнем кислотності (кислі, слабо кислі, нейтральні) та за вмістом мінеральних речовин (з низьким вмістом поживних речовин, з достатнім вмістом поживних речовин та з підвищеним вмістом поживних речовин).  Більшість декоративно-листяних, тепличних овочевих рослин та  більшість рослин відкритого грунту нормально себе почувають в грунтах (субстратах) з достатнім вмістом поживних речовин з нейтральною кислотністю. З серію Флоріо, це субстрат універсальний на основі торфу та субстрат для кімнатних рослин.

Балконні, квітучи рослини (велика кількість поживних речовин витрачається на утворення квітів) та газонні трави потребують субстрату з підвищеним  вмістом поживних речовин та нейтральною кислотністю. З серії ФЛОРІО це субстрат для балконних рослин та субстрат для газонів.

     Епіфіти (папороті, орхідеї, фаленопсіси), молода розсада  можуть загинути при використанні дуже поживного субстрату, кислотність має бути слабо кислою, близькою до нейтральної.  З серії ФЛОРІО це субстрат для висіву та розмноження та субстрат для орхідей.

     Окрема група рослин – кислотолюбиві рослини (азалії, папортоі, хвойні, ягідні) - З серії ФЛОРІО це субстрат для азалій та хвойних рослин.

 

     Отже, ми обрали правильний субстрат щодо кислотності та вмісту поживних  речовин. Але це ще не все. При виборі субстрату ми маємо бути впевненні, що в даному середовищі, всі поживні речовини,  що в ньому містяться, будуть засвоєні рослиною, що субстрат не містить небезпечних для рослин організмів.  Поживні речовини з субстрату засвоюються рослиною якісно, рослина радує нас зовнішнім виглядом якщо у субстрата є наступні характеристики:

- пористість (за рахунок наявності пор, субстрат містить достатню кількість кисню, що є необхідним в процесі поглинання поживних речовин корінням та в утворенні нових коренів)

- вологоємкість (за рахунок наявності вологи та здатності утримувати вологу, коріння мають можливість засвоювати водний розчин поживних речовин, відбувається якісне водне живлення надземної частини рослини)

- відсутність карантинних організмів (особливо нематод).

    

Саме всі ці ознаки присутні в верховому торфі, що є основною складовою субстратів ФЛОРІО.

При виборі субстратів ФЛОРІО, за умови виконання інструкції по використанню та регулярному підживленні рослин (в всіх субстратах  ФЛОРІО міститься стартовий комплекс водорозчинних добрив):

- Пересадка в новий субстрат не буде для рослини шоковою процедурою.

- Коріння буде розвиватись якісно.

- Ваші рослини будуть повністю засвоювати поживні речовини, що  містяться в субстраті.

- Рослини будуть радувати Вас новими пагонами, квітами та плодами.