Дуже частим питанням є: Що таке субстрат? Покупці звикли до термінів торфосуміш (суміш торфяна), грунтосуміш (суміш грунтова), торф, земля, та інше.

Субстрат (від лат. substratum — основа, буквально. підстилка) в загальномовному та філософському сенсі — загальна матеріальна основа різноманітних явищ; сукупність відносно простих якісно елементарних утворень.

термін у біології - мінеральна або органічного походження основа, до якої прикріплені нерухомі організми (для деяких організмів може слугувати   і поживним середовищем, наприклад, для рослин)

СУБСТРАТИ ФЛОРІО –  органічного походження основа з наявними фізичними характеристиками (структурою) – торф верховий, в який додано невелику кількість добавок для коригування хімічних показників, який призначений для використання в якості поживного середовища для вирощування рослин.

Для якісного субстрату  ідеально підходить саме верховий торф (кислотність може бути відкоригована до необхідного рівня в діапазоні від 3.0 до 8.0 одиниць, мінералізація субстрату може бути в широкому діапазоні від низько мінералізованого до сильно мінералізованого). Саме верховий торф використовують в професійному сегменті вирощування рослин. Основна перевага – легкість та відносно дешева ціна.

 


Порівняння складу субстратів ФЛОРІО  з іншими субстратами – грунтами

1.     Склад – торф верховий низького ступеню розкладу, вапно, комплексне мінеральне добриво з мікроелементами

2.     Причини відсутність додаткових компонентів, що використовуються іншими виробниками:Назва компоненту


Для чого додають інші


Чому немає в складі ФЛОРІО


Наявність небезпечних факторів


Призводить до подорожчання чи здешевлення


1


Перліт


додає пористості


для верхового торфу немає потреби
 

ПОДОРОЖЧАННЯ


2


Дернова земля


Дешевий матеріал, можна взяти де завгодно


Не ризикуємо по причині небезпечності зараження шкідливими мікробами та організмами
 

небезпечна в плані наявності насіння бур’янів та шкідників (від слідкувати походження дернової землі дуже важко)


ЗДЕШЕВЛЕННЯ


3


Низинний торф


Дешевий, в Україні достатньо постачальників


Власна сировина – верховий торф, немає потреби використовувати низькоякісні компоненти. ФЛОРІО – це легкі та середні субстрати.
 

Низинний торф має право існувати в складі субстратів для рослин, що потребують важкого ґрунту, та тільки при гарантії відсутності шкідників та насіння бур’янів


ЗДЕШЕВЛЕННЯ


4


Пісок

 

додає пористості та покращує дренаж.


для верхового торфу немає потреби
 

небезпечний в плані наявності насіння бурянів (походження піску відслідкувати дуже важко).


ЗДЕШЕВЛЕННЯ


5


Цеоліт, бентоніт, інші подібні матерали


додають додаткового живлення мікроелементів, діють на довготривалій основі


При використанні якісних добрив в складі яких присутній комплекс мікроелементів використовувати немає потреби. Цеоліти використовують для довготривалого результату, тому  використання при вирощуванні кімнатних та тепличних рослин немає сенсу (ви просто не дочекаєтесь ефекту).
 

ПОДОРОЖЧАННЯ


6


Добрива довготривалої дії


Додаткове живлення при якому немає потреби підкормлювати рослину


      

НЕБЕЗПЕЧНО!
- виробники, що декларують наявність,  наприклад Осмокоту, не враховують той факт, що має бути дуже прорахований період першої віддачі довготривалого добрива. Варіант перший – стартової заправки немає, тільки довготривала – на першому етапі використання субстрату рослина не отримує харчування. Варіант другий - добрива довготривалої дії використовуються одночасно зі звичайними – при довготривалому зберіганні субстрату, віддача добрив довготривалої дії починається згідно специфікації добрива (на приклад через 2 місяці) – тобто, через 2 місяці після виробництва субстрату в ньому одночасно працюють звичайні добрива та довготривалі, що може призвести до пере харчування та загибелі рослини. Довготривалі добрива краще та безпечніше додавати в субстрат при посадці рослини. 
 

ПОДОРОЖЧАННЯМи економимо гроші покупців. – дешева ціна на продукцію ФЛОРІО обумовлена наступними причинами:

-         Власна сировина (ми не залежимо від курсів валют, імпорту, постачальників)

-         Автоматичне обладнання – використання автоматики дешевше саме по собі, використання рулонних плівкових матеріалів дешевше, готових пакетів, великий обсяг виробництва надає змогу здешевити сам процес. Все це впливає на вартість.

-         В склад субстратів входить лише те, що необхідно.


Ми не економимо на тих компонентах, які принципово необхідні:

-         Якісні добрива. – стабільний постачальники.

-         Якісний плівковий матеріал – стабільні постачальники.

-         Перевірене вапно – стабільний постачальник.